Volejte zdarma 800 503 305 Po až Ne od 8.00 do 22.00

Nové bydlení, nový začátek
Změnu proveďte od podlahy

Stěhování představuje důležitou životní změnu. Spjato je s ní mnoho zařizování, balení, vybalování, obíhání po úřadech. Vše je třeba pečlivě naplánovat a zorganizovat tak, aby celý proces proběhl bez problémů a komplikací. První, co budete muset vyřešit, je samotné bydlení. S prodejem stávajícího bytu a s hledáním toho nového vám pomůže realitní kancelář. Stačí ji jen svěřit vaše požadavky, o to ostatní se už postará sama.

Nové bydlení, nový začátek - změnu proveďte od podlahy

Největší slabina

Důležitou otázkou, na kterou si budete muset předem odpovědět, je, zda pořídíte bydlení v novostavbě nebo se rozhodnete koupit starší byt. Přestěhovat se do novostavby je jistě příjemnější, jednodušší a pohodlnější, ovšem také dražší. Naproti tomu starší byt vyjde levněji, avšak bude vyžadovat celkovou nebo částečnou rekonstrukci či bude zapotřebí provést alespoň nutné opravy. Největší slabinou nejen v panelákových domech zpravidla bývá podlaha. Prošlapaný koberec v ložnici ani stará a špatně položená PVC podlaha, která má ty nejlepší roky za sebou, žádnou velkou parádu neudělají, o funkčnosti a praktičnosti nemluvě. Proto je podlahová krytina jedna z prvních věcí, která se musí změnit.

Pečlivý výběr

Dříve, než se do toho pustíte, ujasněte si, co musí splňovat. Každá místnost je specifická a slouží k jinému účelu, rozdílné zátěži proto bude vystavena krytina v koupelně, obýváku nebo ložnici, rovněž nároky na údržbu se budou lišit. Poté si stanovtefinanční limit, do kterého se chcete vejít, a začněte vybírat. Škála materiálů, dekorů i barev je víc než široká, to znamená, že můžete zcela popustit uzdu vaší fantazii a kreativitě. Avšak právě díky pestrosti a šířce sortimentu se nebude jednat zrovna o jednoduché rozhodování. Nesnažte se ale nic uspěchat, vždyť podlahu vybíráte na spoustu let dopředu.

Populární přírodní materiály

Kromě umělých materiálů na popularitě čím dál více nabývají ty přírodní. A rozhodně nejde jen o klasické dřevěné podlahy, které se staly nesmrtelnými stálicemi, protože umí vytvořit krásné teplo domova a vnést do našeho obydlí kus pravé nefalšované přírody. To třeba vinylové podlahy nedokáží, nutno však říct, že mají zase jiné přednosti - třeba přijatelnou cenu nebo vysokou odolnost. Ovšem zpět k přírodním materiálům, zdaleka sem nepatří jen dřevo, ale takékorek nebo přírodní linoleum, tzv. marmoleum. Právě posledně jmenované zažívá v posledních letech opravdový boom. Cestu do našich domácností si razí díky svým unikátním vlastnostem, třeba dobrou tepelnou vodivostí nebo měkkostí. Takže příjemně hřeje a šetří klouby, navíc je vhodné i pro alergiky a astmatiky, protože potlačuje množení bakterií a mikroorganismů. Skvěle se tak bude vyjímat v ložnici nebo dětském pokoji. Tak, vykouzlete si moderní interiér, dodejte mu pocit novosti a bude se vám bydlet jedna báseň!

Nenašli jste, co jste hledali? Napište nám do online poradny.


Volejte zdarma 800 503 305 Po až Ne od 8.00 do 22.00