Volejte zdarma 800 503 305 Po až Ne od 8.00 do 22.00

Nové bydlení – co zařídit nejdříve?
Ložnici!

Stěhování patří k důležitým milníkům našeho života. A vůbec přitom nezáleží na tom, jestli měníme bydliště poprvé nebo podesáté. Vždy představuje výzvu - krok, který nás vytrhne z prostředí, v němž jsme zvyklí, do neznáma. Vyvolá v nás strach, obavy i stres z toho, co nás čeká a co všechno budeme muset zařídit.

Nové bydlení, co zařídit nejdříve? Ložnici

Postupujte systematicky

Naštěstí ale dnes na spoustu věcí nemusíme být sami, třeba prodej bytu můžeme zadat realitní kanceláři, která nám zároveň pomůže najít bydlení nové. Na nás tak zbude „pouze“ zabalit věci, na nové adrese vybalit a začít se zabydlovat. Při balení postupujte systematicky, ušetříte si tak spoustu času i nervů při hledání nejrůznějších věcí. Skládejte je logickým způsobem a krabice nezapomeňte zřetelně a viditelně popsat. Budete se tak lépe orientovat a nebude hrozit, že v ložnici místo povlečení a dek rozbalíte utěrky a v kuchyni místo skleniček a příborů najdete knihy.

Vybírejte pečlivě

Místnost, kterou si v novém domově musíme vytvořit jako první, je dozajista ložnice. Spánek se totiž nedá ošidit, alespoň ne bez následků. Vytvořte si proto k němu ideální podmínky a na zařizování vaše chrámu odpočinku si dejte pořádně záležet. Pečlivě vyberte nejen pokoj, kde se budete noc co noc ukládat ke spánku, ale také místo, kam postavíte postel. Neměla by se nacházet blízko dveří ani oken a dobře přístupná musí zůstat z obou stran, abyste do ní měli vy i váš partner pohodlný přístup.

Udělejte „čistku“

Stěhování je nejvhodnější dobou k tomu, abyste se zbavili opotřebovaných a starých věcí - bez milosti a bez lítosti je vyhoďte. Sbohem dejte proleželé matraci, která už ztratila svou funkci a kromě bolavých zad vám nic nepřináší. Odborníci doporučují její výměnu z hygienických důvodů zhruba po sedmi letech, což je doba obvyklé životnosti matrace. Po jejím uplynutí už není schopná poskytnout vám potřebný komfort. Vyrazte proto bez otálení do specializovaného studia, kde vám odborníci poradí, jak vybrat matraci, která bude šitá na míru vašim potřebám a zajistí vám kýžené pohodlí.Ještě častější výměnu si zaslouží polštář. Jinak si koledujete o bolest hlavy, šíje, ramen či zablokovanou krční páteř. Máte-li ten svůj déle než tři roky, ani ho do nového bydliště nepřibalujte a místo toho vyrazte na nákup. Nový zdravotní polštář na krční páteř zajistí správnou oporu hlavě i páteři a poskytne vám maximální úlevu a uvolnění. Můžete se tak spolehnout na to, že se vyspíte do růžova!

Nenašli jste, co jste hledali? Napište nám do online poradny.


Volejte zdarma 800 503 305 Po až Ne od 8.00 do 22.00