Volejte zdarma 800 503 305 Po až Ne od 8.00 do 22.00

Stěhování – jak proměnit koupelnu v oázu relaxace

Stěhování představuje pro řadu lidí doslova noční můru, což dokládá i známé přísloví: raději dvakrát vyhořet, než se jednou stěhovat. S tímto životním milníkem souvisí totiž celá řada zařizování. Avšak spoustu povinností můžeme dnes delegovat na někoho jiného a ušetřit si tak čas, starosti a zachovat si duševní pohodu. S prodejem bytu a nalezením nového příbytku nám pomůže realitní kancelář a o přesun věcí ze staré adresy na novou se postará stěhovací firma. Na nás tak v podstatě zůstane úkol jediný, za to však zásadní – v novém domově se zabydlet a vytvořit si z něj svoje „doma“.

Stěhování - jak proměnit koupelnu v oázu relaxace

Nepostradatelná místnost domácnosti

Svou pozornost je třeba nejprve zaměřit na ty nejdůležitější místnosti, které potřebujeme ke každodennímu bezproblémovému „provozu“ a k tomu, abychom všechno to balení a vybalování přežili bez úhony. Ošidit nelze především hygienické nároky, nehledě na to, že vana plná pěny přijde po celodenní dřině a pobíhání mezi krabicemi jistě vhod. Ze všeho nejdříve se proto pusťte do zařizování koupelny, která je pro pohodlné bydlení klíčová.

Před rekonstrukcí nebo po ní?

O koupelnu se zajímejte již v době, kdy nový byt sháníte. Především v panelákových domech totiž bývá bytové jádro největší slabinou, nevyhovuje současných hygienickým ani bezpečnostním nárokům, o estetické stránce a možnosti relaxace nemluvě. Dřív nebo později se tak budete muset pustit do rekonstrukce, což znamená práci a výdaje navíc. Zvažte proto, zda nebude výhodnější investovat do bytu, kde má koupelna tuto fázi již za sebou a je vybavena způsobem, který odpovídá vašim představám i standardům.

Čistota je základ

Pokud se nestěhujete do úplně nové nemovitosti, ale do bytu, kde před vámi již někdo bydlel, pak vás čeká především generální úklid. Prostor koupelny a WC vyžaduje časově náročnější úkony, které ovšem nelze uspíšit. Kromě běžného umytí podlahy a stěn je třeba důkladně vyčistit umyvadlo, vodovodní baterie, sprchový box, vydezinfikovat veškerou sanitární keramiku.Na závěr nezapomeňte naleštit také koupelnový nábytek a zrcadlo. Pak už jen zbývá doladit interiér pomocí ručníků, koberečků, závěsů, naaranžovat dekorace v podobě svíček, voňavých mýdel či květin a můžete si naplno vychutnat zaslouženou vodní lázeň!

Nenašli jste, co jste hledali? Napište nám do online poradny.


Volejte zdarma 800 503 305 Po až Ne od 8.00 do 22.00